Skip to main content

Jednotlivé príbehy/ výpovede sú uverejnené s dovolením autorov, za obsah a formuláciu zodpovedajú autori príbehov, sú to autentické výpovede ukrivdených vlastníkov pôdy alebo lesov na Slovensku

Odkúpený pozemok a nie je náš - bordel

|   Príbehy

Môj otec odkúpil pozemok pri dome ako záhradu a teraz sa hlásia iní, že je to ich. Teraz neplatí papier ktorý podpísala predošlá majiteľka bez červeného razítka.

Odkúpený bol v 1974 a vtedy sa to dávalo len na papier nikto to neoveroval a teraz od nás pýtajú 29€ alebo dohodu na 17€ za 1 m štvorcových. Blázni, čo som v Bratislave?

Som na dedine a keď sa pozerám, tak stavebný pozemok predávajú na rovine teda na roliach po 12€ meter štvorcový a to majú inžinierske siete na pozemku. Od nás za hať ktorú sme vyčistili a celý pozemok je v tvare kosoštvorca, chcú dvakrát toľko.

A to keď som prepisovala dom, tak sme zistili, že môj otec za nich platil dane za „ich“ pozemok 45 rokov dane obecnému úradu! To nám kto vráti????

Už mám nervy z toho hlavne že obecný úrad mohol informovať, že sa blíži reštrukturalizácia, tak sa to dá prepísať. No vôbec to nebolo vyhlásené, ale len vyvesene na nástenke pri obecnom. No na ďalších informačných tabuľkách to vyvesene nebolo.

Ďakujemeeee starostom ako sa o nás starajuuuuú. Presne jak ta Horná Dolná v telke. Hlavne že má krásny plat.

Kto nám preplatí dane za 45 rokov platenia za pozemok, ktorý dnes údajne nie je náš?????

Jana Bystrianska

Komentáre (0)

Žiadne komentáre

Nový komentár